Waalhaven-groupMultimodal transport of continental deepsea and shortsea containers

NEWS & PERSBERICHTEN

November 2010 - Uitbreiding Barge Terminal Born

BTB Born Uitbreiding november2010

 

Barge Terminal Born zal 16 november a.s. het huurcontract tekenen met de Gemeente Sittard Geleen voor een vier hectare groot terrein grenzend aan de huidige terminal in Holtum-Noord.

 

 

 

Het terrein zal door de Gemeente Sittard-Geleen per 1 januari 2012 turn-key worden opgeleverd, inclusief een 150 meter lange kade, voor de overslag van containers en andere intermodale eenheden.De uitbreiding bestaat uit de volgende elementen:

  • Aanleg van een kade van 150 meter.
  • 40.000 m² verhard terrein.
  • Verlichting, riolering en andere noodzakelijke voorzieningen.
  • Verdieping van de haven tot ca. 3,30 meter.

 

De totale investeringen in deze uitbreiding bedragen ruim € 10 mln. In het kader van Quick Wins voor binnenhavens wordt het project mede ondersteund door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, de Provincie Limburg en de Gemeente Sittard-Geleen.

 

Met deze uitbreiding neemt de capaciteit van Born toe tot ca. 300.000 teu, waarmee Born ook na 2015 over voldoende op- en overslagcapaciteit beschikt om de verwachte groei van de intermodale containerstromen over het water op te vangen.

Het is de intentie van BTB deze uitbreiding ook te gebruiken voor nieuwe, innovatieve ontwikkelingen als Roro, palletvervoer, combinaties met stukgoed als rollen staal en andere goederen en wat er verder nog bedacht gaat worden om het wegvervoer te beperken en het milieu te ontlasten.

Barge Terminal Born heeft op dit moment schepen in de vaart met dagelijkse verbindingen richting Rotterdam en Antwerpen en onderhoudt tevens een treindienst naar Rotterdam.

In 2010 verwacht BTB ca. 125.000 teu te vervoeren. Dit volume zal de komende jaren gaan toenemen tot ca. 250.000 teu.

Born ontwikkelt zich ook steeds meer als verlengstuk van de zeehaven. BTB fungeert als "extended gate" (in Douane-termen: DomProc Plaatsing) voor de Rotterdamse haven. Dit houdt in dat containers zonder douanedocument verder getransporteerd mogen worden naar Born. Voor de klanten van Born betekent dit een besparing in kosten en oponthoud in de zeehaven.

Daarnaast gaan meer rederijen ertoe over de terminal al bij de boeking in het Verre Oosten op te nemen als afleverpunt. Daarmee wordt het nog eenvoudiger voor de ontvangers. De rederij is dan verantwoordelijk voor het netjes afleveren van de lading op de terminal in Born. Voor export is een vergelijkbare regeling denkbaar.

 

 

Voor nadere informatie:

Norman Verstoep
tel: 088 9440 241

 

Jan Overdevest
tel: 088 9440 081

Barge Terminal Born - trimodal container inland terminal



Waalhaven Cool Barge - van start !
Vanaf 1 februari 2012 gaat de Waalhaven Cool Barge *) officieel van start. Di...
More >>
Waalhaven Group - 40 years - 1972 / 2012
Dear Relation of the Waalhaven Group, 40 years ago, in 1972, the Waalhaven Grou...
More >>
WDS - AEO - Authorised Economic Operator since October 10, 2011
INFORMATION GB-language:WAALHAVEN Douane Service B.V. (WDS) is officially recogn...
More >>